Shrnovací dveře od našeho českého výrobce jsou vysoce odolné a snadno ovladatelné. Mohou být použity v každém interiéru, kde je třeba šetřit prostorem. Pomocí shrnovacích plastových dveří snadno docílíte pohodlí u Vás doma nebo v kanceláři. Shrnovací dveře plné nebo prosklené jsou ideálním řešením pro menší byty a kanceláře. Materiál, ze kterého jsou dveře vyrobeny, je odolný proti vlhkosti, proto mohou být lamelové dveře namontovány v místnostech se zvýšenou vlhkostí. Díky možnosti připevnění dalších článků může být základní šířka rolovacích dveří 84 cm zvýšena do téměř libovolné velikosti.

Setkali jste se s různými termíny jako zatahovací, zašupovací, šoupací dveře? Potom vězte, že se jedná o hovorové výrazy, které ovšem znamenají vždy totéž, a sice shrnovací dveře, které jsou jako jediné odborným termínem pro výše jmenované.

Jaký je přínos shrnovacích dveří, v čem jsou jejich výhody?

Princip zašupovacích dveří
Zašupovací dveře se skládají buď z plastových lamel, nebo koženkové harmoniky, obojí se shrnuje nebo roztahuje v kolejnici umístěné nahoře v průchodu dveří. Dveře vždy musí obsahovat dva boční rámové profily a potom horní vodicí profil. Může, ale nemusí být instalován i dolní vodicí profil, který se připevňuje na podlahu. Standardně dochází k uzavření dveří plastovým madlem pomocí magnetu. Další možností je výběr zavírání na zámek.

Zašupovací dveře je možné vyrobit i přímo na míru. V tom případě je důležitým údajem rozměr, tedy světlost dveřního otvoru. Tu musíte především dodržet, aby při shrnování dveří nedocházelo k jejich případnému drhnutí o podlahu, způsobenému tím, že jsou zařšupovací dveře příliš vysoké.

Pozor: Mezi dveřmi a podlahou by neměla vznikat příliš velká mezera, ta se může objevit v případě, že materiál bude vzhledem ke světlosti otvoru příliš nízký. Musíme ovšem upozornit na to, shrnovací dveře nejsou vzhledem k otvoru nikdy zcela napnuté. Způsobuje to skutečnost, že šířka dveří je vždy závislá na počtu lamel, ze kterých se skládají plastové dveře. Nařasení proto u plastových dveří vždy odpovídá tomu, jak široký je otvor a kolik lamel bylo použito.

Zatahovací dveře a jejich typy
Shrnovací dveře mohou být použity jednokřídlé, u kterých si určíte směr zavírání podle potřeby. Druhou možností jsou dveře dvoukřídlé, které se zavírají do středu. Také je možná výroba dveří zavírajících se ze středu na obě strany, tento typ se hodí pro šatníky či případně vestavěné skříně. 

Je možné vybrat si jak dveře plné, tak i prosklené. V případě prosklených lamelových skládacích dveří je sklo uloženo v rámečcích v plastových lamelách. Přitom je možno volit i rámečky, které dokonale ladí s barvou dveří, jsou v úplně stejném odstínu, takže nepůsobí nijak rušivě, naopak dokonale zapadnou do celkové koncepce dveří.

Můžete si například volit i barevný dekor skel. Prosklení se dá provést v jedné, dvou, třech, nebo i čtyřech řadách nad sebou, případně u tvorby dveří na zakázku se dá volit i různorodé rozmístění podle individuálních požadavků.

Materiály pro shrnovací dveře
Z hlediska materiálů můžete vybírat mezi už zmiňovanými plastovými lamelovými skládacími dveřmi nebo koženkovými dveřmi. Oba typy dveří tvoří lamely.

U koženkových shrnovacích dveřích se používají například sololitové lamely a přední dřevotřískový díl. Vše je potaženo koženkou obsahující textilní podšití. U koženkových dveří se používá k uzavření dřevěné madlo a magnet, případně také zámek.

Koženkový materiál může být v různých barvách, například bílé, nebo různých odstínech hnědé. Ovšem v současnosti se lidé stále více obracejí k přírodním materiálům, a proto i nejnovější trendy u shrnovacích dveří velí totéž.

Kromě plastu a koženky se stále častěji jako materiál objevuje i dýha a masiv. Dveře se kombinují s plastem, sklem či kovem a k dispozici jsou nejrůznějších barvách, takže tvoří i designový doplněk.

Výhody šoupacích dveří
Skládací lamelové dveře mají velkou spoustu výhod.

Nevyžadují žádné stavební úpravy stěn. Nepotřebujete budovat do stěny pouzdra jako v případě dveří do pouzdra. Zašupovací dveře se dají instalovat do již hotové místnosti, na otvor určený pro dveře aniž by bylo nutné cokoli bourat, upravovat, sekat. Jedná se tak o naprosto čistou práci.
Šetří místo, které by jinak při otevření zabírala křídla dveří, a to jak u jedno, tak i samozřejmě u dvoukřídlých dveří. Proto můžete bez problémů užívat prostor i těsně kolem dveří.
Plastoví jezdci zavěšené v plastovém nosném profilu zajišťují naprosto hladký a tichý chod zavírání a otevírání. Proto skládací lamelové dveře kloužou velmi tiše. Užitečné jsou shrnovací dveře i v případech, kdy potřebujete předělit místnost.

Na druhou stranu určitým negativem je, že stažené zašupovací dveře zabírají určitý prostor ve dveřním průchodu, tedy omezují jeho světlost. To se může ukázat jako problém třeba ve chvíli, kdy potřebujete dveřmi stahovat nějaký rozlehlejší objekt.  

TOPlist

Žaluzie - Roletky - Sítě proti hmyzu/ Zaměření - výroba - montáž - servis žaluzií a další stínící techniky / Vám provede Fa ŽALUZIE Vojťas / Tel: +420 721 034 263 /IČ 86877992 - Zdeňka Maurerová, neplátce DPH - Starý Pelhřimov, Kraj Vysočina  

CZIN.eu CZIN.eu

žaluzie pelhřimov, servis žaluzií pelhřimov, montáž žaluzií pelhřimov, žaluzie červená řečice, žaluzie želiv, žaluzie humpolecko, servis oken pelhřimov, servis dveří, údržba oken a dveří, žaluzie vysočina, žaluzie humpolec, žaluzie pacov, žaluzie kamenice nad lipou, žaluzie žirovnice, žaluzie košetice, žaluzie počátky